октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Авыл җирлекләрендә Өлкәннәр көненә багышланган чаралар дәвам итә. Үткән ял көннәрендә кадерле кешеләребезне хөрмәтләүгә багышланган чаралар Янил, Вахит, Яңа Сәрдек, Трыш, Сәрдекбаш авыл мәдәният йортларында үтте.

Елдагыча үткәрелә торган Өлкәннәрне котлау чараларында Нырты , Пычак, Күкшел, Ошь-Юмья авылы китапханәчеләре быел да читтә калмады. Алар мәдәният йорты хезмәткәрләре белән берлектә әлеге бәйрәм чарасында бик теләп катнашты.

Кинофильмнар, сериаллар кешелек тарафыннан иң яратып кабул ителгән ял итү чараларының берседер мөгаен. Бу төрдәге сәнгать кече яшьтәге сабыйдан алып олы кешеләргә кадәр бик яхшы таныш. Өйдә телевизор артында карыйсыңмы әллә кино – театрларга барып карыйсыңмы без бер генә мизгелгә дә кинодан аерылып тормыйбыз. Һәм безнең яшәешебезне аннан башка күз алдына китерүе дә кыен.

Шушы уңайдан Пчак , Березняк авылы китапханәләрендә “Айсылу” киносы күрсәтелеп узды.Олысы кечесе бик яратып карады.

Бөтендөнья хайваннарны саклау көне уңаеннан Өлге авылы китапханәчесе "Эти забавные животные» дип исемләнгән тәрбия сәгате уздырды.

Әлеге чарада укучылар хайваннарнының күптөрлелеген фотодан танып белеп,  төрле мавыктыргыч уеннарда катнашып, табышмак сорауларына җавап эзләделәр. Соңыннан китапханәчебез укучыларны "Хайваннар дөньясы серләре” дигән китап күргәзмәсенә күзәтү  ясады.

Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көне уңаеннан район башлыгы Сергей Димитриев авыл хезмәтчәннәрен һөнәри бәйрәмнәре белән котлады

7 октябердә Кукмарада өлкәннәрне хөрмәтләделәр

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: