май, 2018 ел

24 апрельдән Татарстанда “Георгий ленталарын” өләшү традицион акциясе башланды.

2018 елның 3 маенда гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлегенең социаль педагогы Гарәфетдинова Эльмира Кукмара волонтерлары белән берлектә “Георгий лентасы” акциясен оештырды.

Кукмара муниципаль районы “Тылсым” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге”нең “Наз” социаль - тернәкләнү  булегендә 2015 нче елдан тоз бүлмәсе эшли башлады.   Ул Татарстан Республикасынын Министрлар кабинеты оештырган конкурста отылган грантка ясалган. Бу грант  инвалидларның җирле оешмасы белән берлектә отылды.

Бөек җиңү көнен билгеләп үтү кысаларында өйгә йөреп социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе хезмәткәрләре социаль хезмәтләрдән файдаланучылар белән  аларга игътибар күрсәтеп очрашулар оештырдылар.

Нырты һәм Төркәш авылы командалары бик матур уен күрсәттеләр

1 Май көнне балалар, өйдән-өйгә кереп, йомырка җыйганнар

Шулай ук яшеллекне саклау, әйләнә-тирәбезне тагын да ямьлерәк итү максатында яр буйларына агачлар утырттылар

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: