июль, 2018 ел
дүшәмбе

2018нче елның 27 июлендә Кукмара муниципаль районы “Тылсым” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең “Наз” социаль - тернәкләнү  бүлегендә ял итүче егерме өч өлкән яшьтәгеләр һәм инвалидлар өчен дәвалау физкультурасы инструкторы  Ольга Михайлова «Кызыклы старт»  чарасы оештырды.

Әсән-Елга авылы китапханәчесе  Австралиядән кайткан якташыбыз – язучы һәм рәссам София Вәлиефф белән очрашу кичәсендә катнашты. Ул үзенең «Әнием» һәм« Милли бизәкләр белән» дип исемләнгән китабын тәкъдим итте.

Пычак авылы китапханәчесе төрле яшьтәге балаларның ялын күңелле итеп үткәрү максатыннан «С книгой на природу» дип исемләнгән экологик пикник үткәрде.Чарада китапханәче балаларны Б. Җитковның, М.Пришвинның, К.Паустовскийның, В.Бианкиның, Н.Сладковскийның табигать темасына иҗат иткән әсәрләре белән таныштырды. Балалар өчен төрле мавыктыргыч «Какие листья и плоды и на каком дереве они растут?», «Угадай загадку», уен-конкурслар оештырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: