«Кешенең сәләте һәм аларның һөнәр сайлауда роле"

2020 елның 13 августы, пәнҗешәмбе

Демография " милли проектын тормышка ашыру кысаларында»  ике мең   егерменче елның ун оченче августында Кукмара муниципаль районның халыкка социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгече Ленара Вильсор кызы «Мин һөнәрләр дөньясында» яшь гаиләләр һәм яшьләр белән эшләү буенча  программа кысаларында максатчан төркем белән очрашу үткәрелде.

Аның төп темасы: «Кешенең сәләте һәм аларның һөнәр сайлауда роле". Чарада катнашучылар һөнәрләрнең классификациясе һәм сәләт типлары, “сәләтлелек” терминының үз белемнәреңне, күнекмәләреңне төрле эшчәнлек төрләрендә нәтиҗәле куллану булуы турында таныштылар.

Утырышта уздырган чараның максаты: яшь һәм индивидуаль -типологик үзенчәлекләрне исәпкә алып, яшьләрне һәм яшь гаиләләрне һөнәри юнәлеш бирү буенча әзерләү, хезмәткә мотивация, хезмәт сөючәнлек һәм эшкә сәләтлелек дәрәҗәсен күтәрү. Чара ахырында анкеталау үткәрелде, йомгак ясалды, буклетлар өләшенде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: