Кукмара районының Нырты авыл җирлегендә гражданнарны кабул ителэр

2022 елның 10 октябре, дүшәмбе

2022 елның 02 сентябрендә Кукмара районы Нырты совхозында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы җитәкчесе Булат Кадыров һәм ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе Арча территориаль органының контроль-инспекция бүлеге эксперты Илшат Бәдретдинов катнашында алкоголь продукциясен сату һәм кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча күчмә кабул итү булды.

Әлеге чарада сәүдә өлкәсе мәсьәләләре турында сүз барды, аерым алганда: тиешле булмаган товарларны сату һәм аларны хәл итү юллары турында. «Кулланучылар хокукларын яклау турында» 1992 елның 07 февралендәге 2300-1 номерлы Россия Федерациясе Законы нигезләмәләре нигезендә аңлатма бирелде. Чара барышында мәгълүмати буклетлар һәм «Татарстан кулланучылар хәбәрләре» газетасы таратылды.

Авыл җирлеге белгечләре, шулай ук авыл гражданнары ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләренә әлеге чараны оештырган һәм уздырган өчен рәхмәт белдерделәр, чөнки әлеге чаралар гражданнарга халыкның кулланучылар белеме дәрәҗәсен арттырырга ярдәм итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: