Татарстан эшмәкәрләре Бөтенроссия халык һөнәрләре күргәзмә-ярминкәсендә бушлай катнаша алачак

2024 елның 18 сентябре, чәршәмбе

«Кече һәм урта эшмәкәрлек» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында «минем бизнес» үзәге Татарстанның социаль эшмәкәрләрен һәм җитештерүчеләрен 18-22 декабрьдә Мәскәүдә узачак «ЛАДЬЯ Зимняя Сказка» халык һөнәрләре күргәзмә-ярминкәсендә катнашырга чакыра.

«Минем бизнес " үзәге теркәү җыемы, күргәзмә мәйданы һәм җиһазлар арендасы өчен 600 мең сумга кадәр түләүне үз өстенә алачак.

Бу хезмәт Республиканың «социаль предприятие»статусына ия җитештерүчеләре һәм эшмәкәрләре өчен ачык. Исегезгә төшерәбез, Татарстанда мондый статусны 190нан артык бизнес субъекты йөртә.

«Социаль предприятие» статусы шулай ук ярдәм чаралары комплексына: субсидияләр һәм грантлар, ташламалы финанслау, махсуслаштырылган белем бирү программалары, мөлкәти ярдәм, шул исәптән дәүләт һәм муниципаль мөлкәтне ташламалы шартларда арендалау мөмкинлеге бирә.

Хезмәтне «кече һәм урта эшмәкәрлек» милли проекты кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә «минем бизнес»үзәге гамәлгә ашыра.

Чарада катнашу өчен теркәлү сылтама буенча мөмкин. (https://xn--l1agf.xn--p1ai/)

Ярдәм чаралары турында өстәмә мәгълүматны Татарстан Республикасы «минем бизнес» үзәгенең кайнар линиясе номеры буенча алырга мөмкин: 8(843) 524-90-90.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: