Кукмара шәһәренең "Милосердие "мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге" дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе Диплом белән бүләкләнде

2020 елның 16 октябре, җомга

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Кукмара муниципаль районындагы "Милосердие" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге ел саен, 2014 елдан бирле "ЛУКОЙЛ" ГАҖ социаль һәм мәдәни проектлар конкурсында актив катнаша, республика территориясендә аны "РИТЭК"ҖЧҖ үткәрә.

Соңгы 5 ел эчендә РЦҮ 400 мең сумлык грантлар отты һәм сатты.

2020 елда "ЛУКОЙЛ" ГАҖ, "РИТЭК" ҖЧҖ социаль һәм мәдәни проектлар конкурсына "Уйна һәм үс" исеме астында "Рухият һәм мәдәният"номинациясендә проект җибәрделәр.

"ЛУКОЙЛ"ГАҖнең ХІ социаль һәм мәдәни проектлары конкурсына йомгак ясалды. "Уйна һәм развивайся" проекты җиңүче дип табылды һәм 100 мең сум күләмендә грант отты.

Проектның җитәкчесе - "Милосердие" РЦДП директоры: Фазлыева Роза Фатыйх кызы.

Проектның авторы - "Милосердие" тернәкләндерү үзәге тәрбиячесе: Алексеева Наталья Петровна.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: