июль, 2016 ел
чәршәмбе

Нырья урта мәктәбендә Яшьләр көне кысаларында удмурт командалары арасында футбол турниры үтте.

Үрәсбаш авылы китапханәчесе мәктәпкәчә яшьтәге балалар белән “Әкият безгә кунакка килә” исеме астында әдәби сәгать үткәрде.

Балалар тәрбияләүдәге һәм гаилә традицияләрен ныгытудагы казанышлары өчен районыбызның Лельвиж авылыннан биш бала әнисе Демьянова Лилия Федоровна Татарстан Республикасының “Ана даны – Материнская слава” медале белән бүләкләнде.

Чарлы авылы китапханәчесе 1-3 сыйныф укучылары белән  «Животные дикие и домашние»дип аталган әңгәмә үткәрде.

“Нараткай” лагеренең икенче сменасы да уңышлы гына эшләп килә. Шушы көннәрдә балалар белән очрашуга Кукмара районының Гадәттән тыш хәлләр бүлеге хезмәткәрләре килде. Алар ял итүче малай-кызларны янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре белән таныштырдылар, электр белән сак эш итү, юл йөрү кагыйдәләрен үтәүнең мөһимлеге турында сөйләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: