Хөрмәтле район халкы!

2021 елның 15 октябре, җомга

2021 елның 1 декабреннән Татарстан Республикасы буенча № 10 Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 10нчы районара территориаль-аерымланган бүлекчәсе (422110, Татарстан Республикасы, Кукмара ш., Вахитов ур., 13нче йорт) эшен туктата.

Салым түләүчеләргә салым администрацияләү һәм дәүләт хезмәтләре күрсәтү элеккечә үк Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 10 нчы районара инспекциясе тарафыннан түбәндәге адрес буенча гамәлгә ашырылачак: 422060, Татарстан Республикасы, Байлар Сабасы ш.т. б., Тукай ур., 12в.

Салым түләүчеләрне Инспекциянең операцион залында кабул итү бара
дүшәмбе-пәнҗешәмбе көннәрендә 9: 00 дән 18: 00 гә кадәр, җомга көнне 9: 00 дән 16: 45 кә кадәр.

Алдан ук инспекциягә визитны планлаштырырга һәм көтү вакытын кыскартырга
чиратта «салым органына кабул итүгә Онлайн-язылу» интерактив сервисыннан файдаланып була, ул Россия Федераль салым хезмәте сайтында урнаштырылган nalog.gov.ru
"сервислар" бүлегендә.

Россия Федераль салым хезмәте салым түләүчеләрнең контактсыз аралашу ысулын үстерә
салым инспекцияләре белән Россия Федераль салым хезмәте сайты сервислары ярдәмендә, хәзерге вакытта 60 тан артык сервис эшли. Федераль салым хезмәте сайтында Интернет-сервислар, өйдән чыкмыйча гына, дәүләт хезмәтләрен 24/7 режимында алырга мөмкинлек бирә. Онлайн-сервислар тормыш ситуацияләренә юнәлдерелгән
салым түләүчеләрнең ихтыяҗлары нигезендә үсеш ала.

Шулай итеп, физик затлар «физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинеты» электрон сервисы ярдәмендә исәпләнгән һәм түләнгән салым түләүләренең суммалары, милек объектлары турында актуаль мәгълүмат ала, салым хәбәрнамәләрен ала һәм бастырып чыгара, салым түләүләрен башкара, 3-НДФЛ салым декларациясен тутыра һәм җибәрә, салым органнарына шәхси визасыз мөрәҗәгать итә алалар.

Салым хезмәте хезмәтләрен алу өчен юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр «салым түләүченең юридик затлар яки шәхси эшмәкәр өчен шәхси кабинеты»ннан дистанцион рәвештә файдалана алалар. Салым хисаплылыгын тапшыру өлешендә исегезгә төшерәбез, электрон култамга ачкычы булган очракта, электрон документ әйләнеше операторлары аша телекоммуникацион элемтә каналлары аша аны электрон рәвештә тапшырырга мөмкин.

Моннан тыш, салым түләүчеләр КФҮнең теләсә кайсы бүлегенә мөрәҗәгать итә алалар
алу өчен түбәндәге дәүләт хезмәтләре салым органнары: кабул итү запрослары һәм бирү турында үтәү салым түләүче бурыч
салымнар, җыемнар, иминият взнослары, пенялар, штрафлар, процентлар түләү; кызыксынган затларга дисквалификацияләнгән затлар реестрындагы мәгълүматларны бирү; ЕГРЮЛ һәм ЕГРИПТАГЫ белешмәләр һәм документлар бирү; транспорт салымы, җир салымы, физик затлар милкенә салым буенча салым ташламасы бирү турында физик затның гаризасын кабул итү; гариза кабул итү;
салым белдерү кәгазе бирү турында; 3-НДФЛ формасы буенча декларацияләр җибәрү
һәм башкалар катнашты. КФҮ бүлекчәләрендә күрсәтелә торган дәүләт салым органнарының тулы исемлеге КФҮнең " Минем документлар» рәсми сайтында урнаштырылган
"Хезмәтләр" бүлегендә.

Консультацияне Россия Федераль салым хезмәтенең Бердәм Контакт-үзәгенең 8-800-222-22-22 түләүсез телефоны, шулай ук инспекциянең Россия Федераль салым хезмәте сайтында урнаштырылган барлык телефоннары буенча алырга мөмкин nalog.gov.ru - "Контактлар" бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: