М. Җәлил исемендәге Республика премиясен бирү буенча Конкурс.

2024 елның 15 октябре, сишәмбе

Әлеге премия ике елга бер мәртәбә дүрт лауреатка – 35 яшькә кадәрге Татарстан Республикасы яшьләренең талантлы вәкилләренә, шулай ук 35 яшькә кадәрге яшьләр 70% тәшкил иткән авторлар төркеменә сәнгать, журналистика һәм телевидение үсешенә керткән өлешләре, яшьләр программаларын гамәлгә ашыруда югары казанышлары өчен бирелә. Конкурста катнашуга гаризалар 2024 елның 19 декабренә кадәр сайте:https://utalents.ru/event/konkurs-po-prisuzhdeniyu-respublikanskoy-premii-imeni-mdzhalilya-2024.

Өстәмә материаллар түбәндәге адрес буенча җибәрелә: 420021, Казан ш., г. Тукай ур., 113а йорт, 2 бина. 2024 елның 20 декабреннән 2025 елның 10 февраленә кадәр конкурс нигезләмәсендә күрсәтелгән таләпләргә туры килүгә сайлап алынган гаризалар карала, шулай ук И.и. М.Җәлил. 2025 елның февралендә И.и. М.Җәлил.

Нигезләмә: /file/kukmor/File/Главам_районов_премия_им_М_Джалиля (1) (1) (1).docx

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: