Зур Сәрдек җирлегендә әфганчы егетләр истәлегенә мәрмәр такталар куелды

2018 елның 7 мае, дүшәмбе

Зур Сәрдек җирлегенең өч авылында әфганчы егетләре истәлегенә мәрмәр такталар куелды. Әфган җирендә һәлак булган Кызыл Йолдыз ордены кавалерлары Наил Латыйпов, Тәлгать Әхмәтшин, илгә кайткач вафат булган Марсель Фәезов, Илсур Вәлиевлар яшәгән йорт диварларына истәлек язулары эленде. Бу тантанада район хәрби комиссариаты, район әфганчылары оешмасы, җирлекнең ветераннар советы җитәкчеләре, җирлек башлыгы, мәдәният хезмәткәрләре, һәр авылның имамнары, районыбызда һәм Казан шәһәрендә яшәүче якташ әфганчылар, мәктәп укучылары һәм укытучылары, авыл халкы катнашты, дип хәбәр итте Рәмзия Хөсәенова.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: