Кукмарада мәктәпне тәмамлаган 217 егет һәм кыз "Чыгарылыш кичәсе"нә җыйналды

2018 елның 2 июле, дүшәмбе

Район мәктәпләрен быел 217 егет һәм кыз тәмамлады. Алар өчен бәйрәм чарасы Кукмараның Җиңү Паркы каршындагы мәйданда узды.

Чыгарылыш укучыларын, аларның әти-әниләре, укытучыларны, бәйрәмгә килүчеләрне район башлыгы урынбасары Равия Каримуллина, район мәгариф идарәсе җитәкчесе Роберт Мансуров котлады.

- Хөрмәтле укучылар, укытучылар, әти-әниләр һәм бәйрәмгә килгән  кунаклар, бүген без сезнең белән тантаналы, дулкынландыргыч чарага җыйналдык. Укучыларның уңышларында укытучыларның һәм, әлбәттә, әти-әниләрнең дә өлеше зур, - диде үзенең чыгышында Равия Каримуллина. – Сезне мәктәпне уңышлы тәмамлавыгыз белән котлыйм, сезгә алдагы тормышыгызда сикәлтәсез юллар, хыялларыгызның тормышка ашуын телим.

Укуда аеруча зур уңышларга ирешкән 51 егет-кызга Мактау грамоталары һәм медальләр тапшырылды.

Кукмара гимназиясе:

Гөлназ Әхмәдуллина, Энҗе Бәдретдинова, Райнур Газизов, Әдилә Сәламова, Алмаз Сибгатуллин.

Күппрофильле лицей:

Гөлназ Габдрахманова, Нияз Гайнетдинов, Эльвина Димитриева, Диана Фокина, Зәлинә Хәйретдинова, Рөстәм Шәйхетдинов.

Кукмара 3нче мәктәбе:

Миләүшә Барыева, Диана Иманголова, Руфинә Кәримова, Илһам Фәсхетдинов, Айгөл Әскәрова, Алсу Мохтарова, Айгөл Сөләйманова, Мария Уткина, Азалия Шакирҗанова, Глүс Харрасов.

Кукмара 4нче мәктәбе:

Юлия Батыева, Диана Дамашева, Ләйсән Закирова, Гүзәл Маляева, Ләйлә Сәмигуллина, Алсу Ситдыйкова, Алия Хәсәнова, Фәннур Якупов.

Манзарас мәктәбе:

Ольга Бектина, Хәйдәр Котдусов, Азат Әхмәдиев, Динара Шәфигуллина.

Зур Кукмара мәктәбе:

Динә Садертдинова.

Янил мәктәбе:

Рәмзия Ганиева, Алия Шаһабиева.

Ядегәр мәктәбе:

Гөлшат Закирова, Алия Фәйзуллина, Әдилә Шәяхмәдова.

Лубян мәктәбе:

Ксения Пантелеева, Алена Федорова.

Мәмәшир мәктәбе:

Гөлшат Галиева, Раиф Мөтыйгуллин, Әдилә Хәйруллина.

Байлангар мәктәбе:

Динә Абдуллина, Дилә Әминова.

Сәрдекбаш мәктәбе:

Ландыш Миннемуллина.

Олыяз мәктәбе:

Илүзә Ибраһимова.

Пычак мәктәбе:

Рәсүл Гарифуллин, Ришат Мөликов, Айнур Шәйхетдинов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: