февраль, 2017 ел
сишәмбе

Яр Чаллы шәһәрендә яшь башкаручыларның “Беренче адымнар” дигән төбәк фестиваль-конкурсы узды. Бәйгедә республиканың төрле шәһәр һәм районнарыннан 800дән артык яшь талант катнашты.

Кукмара балалар сәнгать мәктәбенең “Выше радуги” ансамбле кызлары Алина Малова һәм Алена Ишмурзина “Орленок” Бөренроссия лагереның кышкы иҗади сменасында катнаштылар.

17 февральдә 9.00 сәгатьтәрайон Советы бинасында өченче чакырылыш район Советының чираттагы уналтынчы утырышы чакырыла.

16 февральдә район Мәдәният йортында “Нурминкә елгасы яр буеның бүгенгесе һәм киләчәге” дигән темага проект семинары узачак. Әлеге чара “Татарстан Республикасында иҗтимагый киңлекләрне үстерү” программасы буенча Нурминкә елгасы яр буе территориясенең икенче өлешен төзекләндерү мәсьәләләренә багышлана.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: